کوکاکولا تولید خود را در روسیه به طور کامل متوقف می‌کند

شرکت آمریکایی کوکاکولا خروج رسمی خود را از بازار روسیه اعلام و تأکید کرد که اکنون در حال اتمام موجودی کالاهای خود در این کشور است.

به گزارش فرتاک اقتصادی به نقل از راشاتودی، شرکت آمریکایی کوکاکولا خروج رسمی خود را از بازار روسیه اعلام و تأکید کرد که اکنون در حال اتمام موجودی کالاهای خود در این کشور است.

این شرکت روز پنجشنبه در بیانیه‌ای نوشت: دیگر کوکاکولا یا سایر برندهای شرکت کوکاکولا در روسیه تولید یا فروش نخواهد داشت.

پیش از این، غول تولید کننده نوشابه‌های غیرالکلی ایالات متحده برنامه‌های خود را برای توقف تجارت در روسیه در ماه مارس اعلام کرده بود و به جنبش سایر برندهای غربی از جمله مک‌دونالدز برای خروج از روسیه در بحبوحه جنگ اوکراین و تحریم‌ها علیه مسکو پیوست.

شرکت پپسی Pepsi، یکی دیگر از تولیدکنندگان نوشابه نیز برنامه خود را برای خروج از روسیه اعلام کرد و فروش نوشیدنی‌های پپسی-کولا، سِوِن‌آپ و میراندا را در روسیه به حالت تعلیق درآورد. این شرکت اولین برند آمریکایی بود که در سال 1974 در اتحاد جماهیر شوروی پا گرفت.

کوکاکولا در حال حاضر 10 کارخانه در روسیه دارد که نوشابه های غیر الکلی از جمله Fanta، Sprite و Schweppes را به همراه برندهای محلی مانند Bonaqua، Dobry، Moya Semya و Rich Juice تولید می کند.

این شرکت آمریکایی هنوز مشخص نکرده است که آیا برندهای مستقر در روسیه این شرکت فروخته می شوند یا به کار خود خاتمه می دهند.

کوکاکولا در سال 1992 تولید خود را در روسیه آغاز کرد و طبق سایت رسمی آن 7000 نفر در این شرکت در روسیه مشغول به کار هستند.