چه کسانی در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن هستند؟

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: متقاضیانی که از وام ودیعه مسکن استفاده نکردند در اولویت قرار دارند

خانم پروانه اصلانی در گفتگو با رسانه ملی با بیان اینکه اولویت پرداخت تسهیلات ودیعه با متقاضیانی است که قبلا تسهیلات دریافت نکرده اند گفت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به سامانه طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن ادامه داد: با مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام در تهران ۱۰۰ میلیون، در مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون و در سایر شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

اصلانی با تأکید بر اینکه اجاره‌نامه‌ای که دارای کدرهگیری باشد برای دریافت وام ودیعه الزامی است تصریح کرد: هدف این است که این تسهیلات صرف کمک ودیعه اجاره مسکن بشود نه اینکه برای خرید کالا‌ها و خدمات دیگر که آثار تورمی دارند هزینه شود.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: منبع تامین تسهیلات کمک ودیعه مسکن محدود است و باید کسانی که تا به حال از وام ودیعه استفاده نکرده‌اند در اولویت قرار بگیرند.

وی افزود: از آنجاییکه رقم وام در سطوح مختلف شهری متفاوت است تعداد افرادی که می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند بر اساس درخواست هاست.

اصلانی خاطرنشان کرد: منابع پرداخت تسهیلات ودیعه تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: متقاضیان برای استفاده از این وام و هرگونه تسهیلات حوزه مسکن به سامانه‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی به نشانی www.saman.mrud.ir مراجعه و در بخش تقاضای تسهیلات ودیعه مسکن ثبت‌نام کنند.