پیش بینی قیمت سکه

افت اسکناس آمریکایی به زیر محدوده ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان می تواند زمینه ساز نزول سکه به زیر مرز ۱۴ میلیون تومان شود.

به گزارش فرتاک اقتصادی، سکه بازان روز گذشته مرز حساس 14 میلیون و 200 هزار تومان را از دست دادند . قیمت سکه دیروز در محدوده 14 میلیون و 100 تا 14 میلیون و 150 هزار تومان معامله شد . تحلیلگران بازار سکه معتقدند در شرایط فعلی در صورتی که فلز گران بهای داخلی نتواند دوباره بالای مرز حساس قرار بگیرد این امر ممکن است زمینه ساز عقب نشینی سکه تا محدوده 13 میلیون و 800 هزار تومان هم شود .

ردپای فدرال رزرو در بازار سکه

قیمت اونس طلا هم بعدازافزایش نرخ بهره آمریکا در سراشیبی قرار گرفت. فدرال رزرو نرخ بهره را تا محدوده 3 تا 3.25 افزایش داد.این بالاترین محدوده هدف نرخ بهره فدرال رزرو از سال 2008 تاکنون به حساب می‌آید. تازه‌ترین پیش‌بینی‌ها نیز در مورد ادامه این مسیر حکایت از این دارد که فدرال رزرو محدوده نرخ بهره هدف را در پایان سال جاری به 4.25 تا 4.5 درصد خواهد رساند قبل از اینکه نرخ بهره را تا 4.5 درصد در سال 2023 برساند.

قیمت اونس طلا بعد از تصمیم پاول نزدیک به 9 دلار ریزش کرد. برخی از فعالان بازار معتقدند همین امر ممکن است برروی انتظارات سکه بازان اثر بگذارد و قدرت معامله گران سکه را کاهش دهد .
از سوی دیگر قیمت دلار دیروز در محدوده 31 هزار و 500 تا 31 هزار و 600 تومان معامله شد.عده ای از معامله می گفتند اسکناس آمریکایی در تهران زندانی شده است و خبری از خرید و فروش های بزرگ نبود. عده ای از معامله گران به تزریق عرضه توسط نهاد مرکزی بازار ساز اشاره می کردند.
پیش بینی قیمت سکه از مسیر دلار

با این حال برخی از فعالان بازار سکه می گفتند عده ای از افزایشی های بازار هنوز خوشبینی خود را از دست نداده اند. آن ها هم چنان امیدوارند که دلار بتواند بالای سطح ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان باقی بماند،‌ خبری از افت معنادار سکه امامی نخواهد بود. افت اسکناس آمریکایی به زیر محدوده ۳۱ هزار و ۲۰۰ تومان می تواند زمینه ساز نزول سکه به زیر مرز ۱۴ میلیون تومان شود.