پیش بینی قیمت سکه اول مرداد 1401

دیشب بهای اونس طلا در بازارهای جهانی کمی تقویت شد و طلا توانست به کانال هزار و ۷۰۰ دلاری با قدرت برگردد. این اتفاق تا حدی می تواند قدرت کاهشی های بازار سکه را کاهش دهد و مانع از شکست محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی شود

به گزارش فرتاک اقتصادی،سکه امامی روی خط ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. روز پنج شنبه، سایت اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و سکه،‌ قیمت سکه طرخ قدیم را ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درج کرد، حال آنکه در این سایت، قیمت فروش سکه امامی ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شده بود.

تحلیل گران فنی بارها عنوان کرده اند که برای سکه بازان مرز ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی اهمیت زیادی دارد و در صورت از دست دادن این مرز، احتمال افت تا محدوده ۱۴میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجود خواهد داشت.

دیشب بهای اونس طلا در بازارهای جهانی کمی تقویت شد و طلا توانست به کانال هزار و ۷۰۰ دلاری با قدرت برگردد. این اتفاق تا حدی می تواند قدرت کاهشی های بازار سکه را کاهش دهد و مانع از شکست محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی شود. با این حال،‌آنچه که بیشتر برای بازیگران سکه اهمیت دارد، روند قیمت دلار است. در صورتی که دلار امروز به بالای کانال جدید صعود نکند، شانس سکه برای رشد قیمت محدود خواهد بود.

در انتهای هفته ارزش ذاتی سکه تا نزدیک مرز ۱۳ میلیون تومان رشد کرد و این موضوع نیز ممکن است در ابتدای هفته کمی در انتظارات افزایشی بازیگران بازار اثر داشته باشد. حباب سکه نیز در انتهای هفته تا محدوده ۱۴ درصد افت کرده بود.