پیش بینی قیمت سکه امروز 28 تیر

برخی از تحلیلگران معتقدند در شرایط کنونی بدون تغییر قیمت اونس طلا،‌ دلار باید بالای ۴ هزار تومان افزایش پیدا کند تا حباب سکه صفر شود.

به گزارش فرتاک اقتصادی،ارزش ذاتی سکه امامی در محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان گرفتار شده است. با این سطح ارزش ذاتی، حباب سکه امامی بالای ۲ میلیون تومان است و در محدوده ۱۶ درصدی قرار دارد.

برای اینکه سکه امامی چنین حبابی را از دست بدهد، دلار باید تا سطح ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان رشد قیمت را به ثبت رساند. البته این سطح قیمت دلار در شرایطی در نظر گرفته شده است که محدوده قیمتی اونس طلا را در حوالی هزار و ۷۱۰ دلار ثابت فرض کنیم.

اگر بهای اونس طلا ۱۰۰ دلار افزایش پیدا کند و به محدوده هزار و ۸۱۰ دلار برسد،‌ سکه از شرایط حبابی خارج نخواهد شد. در شرایطی که اونس طلا هزار و ۸۱۰ دلار شود،‌ ارزش اسکناس آمریکایی در بازار داخلی باید این بار حداقل تا۳۴ هزار و ۵۰۰ تومان رشد پیدا کند تا سطح حباب نزدیک به صفر شود.

به این ترتیب می توان گفت که بدون تغییر قیمت اونس طلا،‌ دلار باید افزایش پیدا کند تا حباب سکه صفر شود. با فرض ۱۰۰ دلار افزایش بهای اونس، این بار نیاز است که اسکناس آمریکایی رشد کند تا ارزش ذاتی و بازاری سکه به یک مقدار برسد.

در شرایط کنونی که حباب سکه زیاد است و معامله گران حاضر هستند فلز گران بهای داخلی را ۱۶ درصد بالای ارزش ذاتی خریداری کنند،‌ می توان گفت که آن ها تا حدی امیدوار به رشد آتی قیمت دلار هستند. در صورت نا امیدی از رشد دلار، سکه افت قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.