پیش بینی قیمت سکه امروز 21 آبان

اونس طلا در بازارهای جهانی توانست با قدرت از سطح هزار و 750 دلار عبور کند و در آستانه محدوده هزار و 770 دلاری به کار خود در روز جمعه خاتمه دهد.

به گزارش فرتاک اقتصادی، سکه امامی در انتهای هفته گذشته در مسیر نزولی قرار گرفت و کانال 16 میلیون تومانی را از دست داد. خبرها حکایت از آن داشت که در بازار پشت خطی، فلز گران بهای داخلی حتی زیر محدوده 15 میلیون و 700 هزار تومان معامله شد. تحلیل گران فنی عنوان کرده بودند که با شکست محدوده حمایتی 15 میلیون و 800 هزار تومان، سکه بازان کار دشواری برای جلوگیری از ادامه افت معنادار فلز گران بهای داخلی خواهند داشت. با این حال، یک اتفاق در بازارهای جهانی به کمک بازیگران خریدار بازار فلز گران بهای داخلی آمده است.

اونس طلا در بازارهای جهانی توانست با قدرت از سطح هزار و 750 دلار عبور کند و در آستانه محدوده هزار و 770 دلاری به کار خود در روز جمعه خاتمه دهد. با این سطح از رشد اونس طلا، ارزش ذاتی سکه امامی به شکل قابل توجهی بالا آمد و به نزدیکی محدوده 14میلیون و 700 هزار تومان رسید. با این سطح از ارزش ذاتی سکه، فاصله با قیمت بازار به زیر 10 درصد رسیده است و همین موضوع می تواند انگیزه بازیگران بزرگ برای ورود تدریجی به بازار را بیشتر کند.

در شرایط کنونی در صورتی که دلار به حرکت در مسیر نزولی ادامه ندهد، احتمال دارد که سکه در روز جاری بتواند خود را بالای مرز 16 میلیون تومانی تثبیت کند.افزایش اونس طلا به اندازه ای قابل توجه بوده است که می تواند حتی تا حدی اثر افت دلار را خنثی کند.