پیش بینی قیمت سکه امروز 18 تیر 1401

تحلیل گران فنی باور دارند که در صورت افت دلار ارزش ذاتی سکه امامی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نزول خواهد کرد.

به گزارش فرتاک اقتصادی، ارزش ذاتی سکه امامی به زیر کانال ۱۳ میلیون تومانی نزول کرده است. ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی به محدوده ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رفته است،‌ امری که یکی از تبعات ریزش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بود. طلای جهانی در هفته گذشته نه تنها کانال هزار و ۸۰۰ دلاری را از دست داد که در انتهای هفته زیر سطح هزار و ۷۵۰ دلار به کار خود پایان داد.

در صورتی که اونس طلا در محدوده هزار و ۸۰۰ دلار باقی می ماند، ارزش ذاتی نیز حداقل در محدوده ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قرار می گرفت و خبری از افت به کانال پایین تر نبود.

برخی از تحلیل گران باور دارند که با توجه به افت کانالی ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی باید در انتظار کاهش تمایل خریداران به حضور در بازار بود. این دسته انتظار دارند که سکه در ابتدی هفته در بازار سبزه میدان به زیر مرز ۱۵ میلیون تومانی برود و حتی در صورت همراهی دلار محدوده حمایتی ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را نیز از دست بدهد.

تحلیل گران فنی باور دارند که در صورت افت دلار ارزش ذاتی سکه امامی تا محدوده ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نزول خواهد کرد. این اتفاق موجب خواهد شد که حتی احتمال شکست محدوده ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان نیز در بازار بیشتر شود. با این حال،‌افزایش دلار می تواند اثرات افت بهای اونس طلا را نیز جبران کند.