پیش بینی قیمت سکه امروز 11 تیر

افزایش شدید حباب سکه نااطمینانی های شدید موجود در این بازار را با وضوح بیشتری نشان می دهد.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ در حالی که حباب سکه در اوایل هفته گذشته به محدوده ۸ درصدی رسیده بود، روز پنج شنبه رشد بزرگی در بازار فلز گران بهای داخلی رخ داد، موضوعی که موجب شد که ارزش ذاتی سکه با قیمت بازار به فاصله ۱۳ درصدی برسد.

افزایش شدید حباب سکه نااطمینانی های شدید موجود در این بازار را با وضوح بیشتری نشان می دهد. به نظر می رسد حداقل بخشی از بازیگران بزرگ بازار فلز گران بهای داخلی پس از پایان بی نتیجه مذاکرات هسته ای، انتظار دارند که قیمت دلار در آینده رشد زیادی را تجربه کند و به استقبال این اتفاق رفته اند. اگر چنین انتظاری در بازار وجود نداشته باشد،‌ امروز حداقل باید کمی حباب فلز گران بهای داخلی کاهش پیدا کند.

احتمال افت قیمت سکه از آن جا تشدید می شود که بهای اونس طلا نیز در بازارهای جهانی نزول قابل توجهی را تجربه کرده و به زیر محدوده حساس هزار و ۸۱۰ دلار رفته است. با افت طلا در بازارهای جهانی،‌ارزش ذاتی سکه زیر محدوده ۱۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار گرفته است. این اتفاق در حالی رخ داده است که سکه در بازار به بالای سطح ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز نقوذ کرده است.

فلز گران بهای داخلی در روز جاری ممکن است به سوی حمایت ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حرکت کند. با این حال در صورت رشد قیمت دلار امکان دارد که سکه نیز به سوی مقاومت جدید ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نیز حرکت کند.