پیش بینی قیمت دلار ۱۸ اسفند

به محض اینکه جریان خبری از نتایج مذاکرات وین تا اندازه ای تغییر کرد، فروشندگان زیادی در بازار پشت خطی حاضر شدند،‌موضوعی که موجب شد اسکناس آمریکایی تا ابتدای مرز ۲۶ هزار تومانی افت پیدا کند

به گزارش فرتاک اقتصادی،امید معامله گران نسبت به احیای برجام کمی کاهش یافته است. با این حال، بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند که در آستانه مشخص شدن نتایج مذاکرات هسته ای، تلاش ریسک داری در بازار ارز نکنند. آن ها حتی در روز سه شنبه که انتظارات صعودی در بازار تقویت شده بود،‌ حاضر نشدند که اسکناس آمریکایی را بالای محدوده ۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری کنند.

به محض اینکه جریان خبری از نتایج مذاکرات وین تا اندازه ای تغییر کرد، فروشندگان زیادی در بازار پشت خطی حاضر شدند،‌موضوعی که موجب شد اسکناس آمریکایی تا ابتدای مرز ۲۶ هزار تومانی افت پیدا کند. این موضوع می تواند موجب شود که دلار در ابتدای روز جاری کمی به سود کاهشی های بازار ارز تغییر جهت دهد. با این حال تا زمانی که سیگنال معناداری به بازار ارسال نشود،‌ دشوار است که تغییرات دلار معنادار شود.

در کنار این گفته می شود که آمریکا در جدیدترین گزارش موسوم به “ارزیابی تهدید سالانه” اذعان کرده است که فعالیت های ایران با هدف ساخت سلاح هسته ای نیست. این موضوع نیز موجب شد که تا حدی خریدهای ارزی در بازار کاهش پیدا کند.

به گفته فعالان، افزایش یکباره بهای اونس طلا نیز می تواند زمینه ساز افزایش فروش سکه بازان در بازار ارز شود. در واقع سکه بازانی که آمادگی رشد یکباره اونس را نداشته اند، برای جلوگیری از رشد فلز گران بهای داخلی اقدام به فروش دلار خواهند کرد. دلار در این شرایط تنها در صورتی می تواند به فضای افزایشی بازگردد که احتمال توافق هسته ای بار دیگر کاهش پیدا کند.