پیش بینی قیمت دلار 11 تیر

برخی از تحلیلگران معتقدند در صورتی که امروز قیمت دلار بر مدار صعود قرار بگیرد می توان حدس زد که معامله گران سفر بایدن را جدی نگرفته اند و به احیای توافق برجام خوشبین نیستند.

به گزارش فرتاک اقتصادی،قیمت دلار روز پنجشنبه گذشته با اخبار منفی از عدم موفقیت مذاکرات دوحه رشد کرد و بالای کانال جدید قرار گرفت.

سیگنال ضد و نقیض برجام به بازار دلار

خبرگزاری بلومبرگ دیروز به نقل منابعی مدعی شد مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در دوحه پایتخت قطر احتمالا پس از سفر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه در اواخر ماه جاری میلادی از سر گرفته شود.

مجید تخت روانچی ، نماینده ایران در سازمان ملل هم روز گذشته در توئیتی نوشت: “به دنبال انجام مذاکرات دوحه، مرحله بعدی مذاکرات را با اتحادیه اروپا هماهنگ خواهیم کرد. تیم ما آماده تعامل سازنده برای دستیابی به یک توافق است. چنانچه آمریکا واقع بینانه عمل کند و عزم جدی برای اجرای تعهدات خود داشته باشد، توافق دور از دسترس نیست.

با این حال رویترز روز پنجشنبه گزارش داد یک مقام ارشد آمریکایی گفت: پس از مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا در دوحه که بدون پیشرفت به پایان رسید، شانس احیای توافق هسته ای 2015 ایران کمتر شده است. طبق گزارش رویترز واشنگتن صریحا اعلام کرده که نمی تواند به ایران تضمین بدهد که دولت آینده آمریکا به توافق پایبند باشد .
ردپای بایدن در بازار دلار ایران
برخی از تحلیلگران معتقدند در صورتی که امروز قیمت دلار بر مدار صعود قرار بگیرد می توان حدس زد که معامله گران سفر بایدن را جدی نگرفته اند و به احیای توافق برجام خوشبین نیستند و تصور می کنند که حداقل در کوتاه مدت برای پوشش ریسک افزایش احتمالی تنش ها بهتر است که در قامت خریدار ظاهر شود.
احتمال سودگیری در بازار دلار
اگرچه عده ای از معامله گران معتقدند که بازار امروز روند صعودی روز پنجشنبه را ادامه خواهد داد اما عده ای دیگر با اشاره به نرخ دلار در انتهای هفته گذشته معتقدند احتمالا برخی از افراد در ابتدای هفته سعی کنند از خریدهای پیشین سود گیری کنند و این موضوع همراه با عرضه بازارساز موجب شود که دلار حداقل در ابتدای هفته رشد معناداری را تجربه نکند.