پیش بینی قیمت دلار امروز ۱۹ اردیبهشت

به باور تحلیگران ارزی تا زمانی که درهم پشت اسکناس آمریکایی ایستاده نباید انتظار کاهش چشمگیر دلار را داشت.

به گزارش فرتاک اقتصادی، روز شنبه اسکناس آمریکایی تقریبا ۵۰۰ تومان افزایش را تجربه کرد و از نیمه کانال ۲۸ هزار تومان عبور کرد. نرخ دلار درابتدای هفته به رقم ۲۸ هزار و ۵۵۰ تومان رسیده بود اما در دومین روز هفته قیمت دلار عقب نشینی کرد و بازار به دست معامله گران کاهشی افتاد . نرخ دلار در بازار روز گذشته در قیمت ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان به فعالیت خود پایان داد.

برخی از معامله گران معتقدند تا زمانی که اسکناس آمریکایی بالای محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان قرار دارد می توان انتظار افزایش قیمت دلار به سمت نیمه کانال ۲۸ هزار و بعد محدوده ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان را داشت.
سفر مورا زیر ذره بین دلار

عده ای از بازیگران ارزی می گفتند انریکه مورا، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه‌شنبه به تهران می آید تا بتواند گره مذاکرات برجام را باز کند این موضوع مورد توجه معامله‌گران است و شاید علت دست نگه داشتن از معامله، انتشار این خبر باشد.

در صورتی که دلار به زیر محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان بازگردد از انتظارات افزایشی کاسته خواهد شد. با این حال، برای کاهش سطح انتظارات افزایشی در بلندمدت، بازار نیاز به مدیریت انتظارات دارد و حداقل در اوضاع کنونی، معامله گران احساس نمی کنند که سیاست گذار برنامه مشخصی برای عبور از مشکلات اقتصادی و کاهش انتظارات را داشته باشد
دفاع قیمت درهم از قیمت دلار

قیمت درهم شب گذشته همچنان در محدوده ۷ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد و به باور تحلیگران ارزی تا زمانی که درهم پشت اسکناس آمریکایی ایستاده نباید انتظار کاهش چشمگیر دلار را داشت. قیم دلار فردایی هم دیشب تقریبا ۶۰ تومان از قیمت روز یکشنبه بالا تر بود و این امر می تواند نشانه صعود دلار در بازار امروز باشد .