پیشرفت پروژه راه ارتباطی خلخال- منجیل مطلوب است/ قطعه ۲ سه ماهه سوم امسال تکمیل می‌شود

استاندار اردبیل پیشرفت پروژه راه ارتباطی خلخال- منجیل را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: براساس توافق صورت گرفته با مسئولین راه و شهرسازی استان و پیمانکار مجری طرح کار راه‌سازی قطعه ۲ این پروژه باید تا پایان سه ماه سوم امسال تکمیل شود.

به گزارش فرتاک اقتصادی،سید حامد عاملی روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از پروژه بزرگ خلخال- منجیل در جنوب استان اردبیل اظهار کرد: محور ارتباطی خلخال-منجیل به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و برف و بهمن گیر نبودن طول مسیر راه و همچنین متمایز بودن جاده بدلیل کوتاه ساختن مسیر فعلی به منجیل بیش از سایر راه‌های موجود در جنوب استان برای مردم منطقه و مسئولین استان حائز اهمیت است.

استاندار اردبیل اضافه کرد: استانداری و جموعه مدیران دست اندرکار اجرای این پروژه برای تسریع در کار عملیات اجرایی امن‌ترین راه دسترسی مردم خلخال به استان زنجان وگیلان از طریق این راه در تلاش هستند.

وی گفت: با توجه به تاثیرات مهم استفاده از این راه در توسعه و رونق گردشگری شهرستان خلخال و استان اردبیل و همچنین تاثیر آن در ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنین روستاهای واقع در مسیر راه از سال گذشته توجه ویژه ای به افزایش اعتبارات این پروژه شده است.

مقام عالی دولت در استان اردبیل با اشاره به تلاش های نماینده مردم شهرستان‌های خلخال وکوثر در مجلس، فرماندار این شهرستان و مدیران راه وشهرسازی استان برای افزایش سطح اعتبارات سالانه این پروژه از محل ردیف‌های ملی گفت: در جریان سفر سال قبل ریاست جمهوری به استان اردبیل ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار نقدی برای شتاب‌بخشی به این پروژه تزریق شد که این اعتبار بیش از تعهد مجموعه راه و شهرسازی به پیمانکاران مجری این راه است.

عاملی یادآورشد:با تزریق این اعتبار به پروژه و پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه، انگیزه پیمانکاران برای افزایش سرعت پروزه بیشتر شده و در بازدیدی که امروز از هر دو قطعه در حال ساخت راه خلخال به منجیل شد، پیشرفت کار مطلوب بود.

استاندار اردبیل یادآورشد: در قطعه یک پروژه مشکلاتی از قبیل پرداخت حق مالکیت اراضی واقع در مسیر پروژه از سوی ساکنین روستاهای واقع در این مسیر مطرح شد که انتظار می‌رود با پرداخت حق و حقوق مردم و رفع معارضین پروژه، سرعت کار در قطعه یک هم بیشتر از قبل شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی قطعه دو این پروژه نیز بهتر از بازدید گذشته پیش می‌رود و براساس توافق صورت گرفته با مسئولین راه وشهرسازی استان و پیمانکار مجری طرح کار راه‌سازی این قطعه باید تا پایان سه ماه سوم امسال تکمیل شود.

استاندار اردبیل با اشاره به مصوبات ۲۹ بندی سفر قبلی خود به خلخال اظهار کرد: در راستای پیگیری اجرای مصوبات این سفر، امروز علاوه بر بازدید از پروژه راه خلخال به منجیل از منطقه نمونه گردشگری امامزاده عبدالله شهر کلور مرکز بخش شاهرود این شهرستان نیز بازدید صورت گرفت و میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و شهرستان متعهد به انجام تعهدات خود در تکمیل مجموعه های گردشگری این منطقه شد.

وی همچنین از بهره برداری از مجموعه گردشگری بین راهی رغائب خلخال واقع در محور ارتباطی خلخال به اسالم و منطقه گردشگری الماس این شهرستان خبر داد و افزود: اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان باید نسبت به اصلاح راه دسترسی این مجموعه اقدام کند تا زمینه افتتاح آن در روزهای آینده فراهم شود.

عاملی اظهار کرد:مجموعه رفاهی، تفریحی، ورزشی و اقامتی رغائب خلخال با برخورداری از سالن آمفی تئاتر،سالن‌های پذیرایی، کنفرانس و ۳۰ اتاق همچنین تعداد ۲۰ آلاچیق مجموعه ای از بهترین امکانات پذیرایی گردشگر در جنوب استان اردبیل است و سرمایه گذاران برای راه اندازی این مجموعه تاکنون بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال بدون استفاده از تسهیلات بانکی هزینه کرده است