وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

رصد بازار پرتیراژهای ایران خودرو حکایت از آن دارد در اولین روز آذر ۱۴۰۰ برخی از پرتیراژهای ایران خودرو با رشد ۱ تا ۲ میلیون تومان در بازار عرضه شدند.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ رصد بازار خودروهای داخلی حکایت از آن دارد که امروز چهار محصول ایران خودرو با افزایش قیمت در بازار عرضه شدند و ۴ خودرو نیز تغییر قیمت نداشتند.

نوسان اندک قیمت خودرو در بازار همزمان شد با نوسان روبه بالای نرخ دلار، نوسانی‌که بازار خودرو را چندان درگیر نکرد و بازار خودرو به رشد محدود خود بسنده کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمند LX با موتورEF۷ »، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» و «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» در بازار رشد قیمت داشتند و سمند LX با موتورEF۷ با افزایش ۲ میلیونی بیشترین رشد قیمت را به خود اختصاص داد.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF۷ » و « سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

با نگاهی به بازار خودرو می توان گفت امروز «سمند LX با موتورEF۷» با افزایش ۲ میلیونی قیمت در بازار ۲۷۸ میلیون تومانی شد. اما «سورن پلاس» در بازار بدون تغییر قیمت خودرو و در بازار ۳۲۰ میلیون تومان عرضه شد.

براساس ارزیابی های صورت گرفته باید تاکید کرد امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» هم رشد یک میلیونی قیمت داشت و در بازار ۲۵۷ میلیون تومان قیمت گذاری شد. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «پژو ۲۰۶ صندوقدار» و «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» تغییر قیمتی نداشتند. تیپ ۵ این خودرو هم امروز ۳۰۰ میلیون تومان قیمت خورد و مدل صندوقدار این خودرو هم امروز هم ۲۹۷ میلیونی شد.

«دنا معمولی» هم امروز رشد یک میلیونی داشت و در بازار ۳۳۷ میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما «دنا پلاس توربو اتومات» هم امروز رشد یک میلیون تومانی قیمت داشت و در بازار ۴۷۲ میلیونی شد. «رانا پلاس» هم امروز تغییر قیمت نداشت و قیمت آن به ۲۸۶ میلیون تومان رسید.

آرامش چند روز اخیر بازار خودرو نشان‌دهنده آن است که این بازار با نوعی بلاتکلیفی دست‌به گریبان است و در انتظار سیگنال‌های مهم از مجلس، دولت و مذاکرات آتی احیای برجام است.