واریز یارانه جدید در این هفته؟+جزییات

پیش‌تر مقامات مسئول دولت سیزدهم اعلام کردند که قبل از شروع سال جدید، یک یارانه دیگر هم به خانوارها پرداخت خواهد شد. مبلغ این یارانه برای دهک‌های درآمدی مختلف، متفاوت است.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ هنوز دولت ابلاغیه تازه‌ای را برای پرداخت یارانه جدید به نهادهای مرتبط ارسال نکرده است. با این حال پیش بینی می‌شود احتمالا از این هفته یارانه جدید به دهک‌های مختلف درآمدی پرداخت شود. طبق اطلاعات موجود دهک‌های اول تا چهارم ۱۲۶ هزار تومان و دهک‌های پنجم تا هفتم ۹۰ هزار تومان یارانه جدید را دریافت خواهند کرد.

جزئیات یارانه جدید

با این حساب خانواده چهار نفره‌ای که در چهار دهک اول قرار دارد جمعا ۵۰۴ هزار تومان یارانه جدید را دریافت خواهد کرد. خانواده چهار نفره‌ای هم که در دهک‌های پنجم تا هفتم قرار می‌گیرند ۳۶۰ هزار تومان یارانه جدید دریافت می‌کنند. قبلا اعلام شده بود که احتمال پرداخت یارانه جدید به همراه یارانه بنزین وجود دارد، در این صورت مبلغ یارانه بنزین را هم باید به مبالغ فوق اضافه کرد. طبق اطلاع رسانی قبلی مبلغ یارانه بنزین برای یک خانواده چهار نفره ۱۷۳ هزار تومان است.

محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور، پیش از این اعلام کرده بود که احتمالا یارانه جدید در قالب بن یا کالا کارت به خانوارهای واجد شرایط پرداخت خواهد شد. اما بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که این یارانه هم به شکل نقدی بوده و تا اطلاع ثانوی بن یا کالا کارت منتفی است.