هفته درخشان بورس

در آخرین روز معاملاتی هفته، شاخص‌های بازار سهام رشد کردند. نمادهای «شپنا»، «رمپنا» و «اخابر» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل داشتند.

به گزارش فرتاک اقتصادی،در معاملات روز چهارشنبه چهارم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش ۸ هزار و ۷۸۸ واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۷۷ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد ۵ هزار و ۵۶۶ واحدی در سطح ۴۳۶ هزار و ۷۹۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۶۸ واحد بالا آمد و در سطح ۲۱ هزار و ۴۸۸ واحد قرار گرفت.

امروز نمادهای کامودیتی‌محور گروه فلزات اساسی بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند. «فولاد»، «فملی» و «فخوز» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «شپنا»، «رمپنا» و «اخابر» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.
در فرابورس نیز نمادهای «فزر»، «حگهر» و «فجهان» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «وسپهر»، «غصینو» و «ددانا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس آسیاتک صدرنشین است و سآبیک و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ددانا، کرمان و فزر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.
ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۷ هزار و ۶۰۴ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش ۱۲ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۵ هزار و ۹۳۹ میلیارد تومان رسید.
صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل ۸۶ درصد کاهش یافت و ۸ میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته ۶ درصد افت کرد و در رقم ۶۸۹ میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد سآبیک (شرکت سیمان آبیک) با صف‌ خرید ۱۴۴ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سآبیک، نمادهای ددانا (شرکت داروسازی دانا) و زکشت (شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت) بیشترین صف خرید را داشتند.

در پایان معاملات چهارشنبه اغلب صف‌های فروش جمع‌آوری شدند و تنها ۲ نماد صف فروش داشتند. فنورد (شرکت نورد و قطعات فولادی) و سدشت (شرکت سیمان دشتستان) دو نماد با صف فروش بودند.