هش ریت اتریوم به بالاترین حد خود رسید

ماینرهای اثبات کار اتریوم (PoW)، بیشتر از همیشه برای استخراج اتریوم تا قبل از ادغام آینده تلاش می کنند. در حالی که بیشتر توجهات معطوف به سقوط بلاکچین Terra در هفته گذشته بود، هش ریت اتریوم در 13 می (23 اردیبهشت) به بالاترین حد خود (ATH) در بلاک 14770231 رسیده است. شبکه در آن روز به 127 پتاهش در ثانیه (PH/s) رسید و قدرت پردازش در حال حاضر در زمان نگارش این خبر 1.18 PH بر ثانیه است.

به گزارش فرتاک اقتصادی، به نقل از آکادمی هلاکوئی، از ۲۸ ژوئن ۲۰۲۱ (۷ تیر ۱۴۰۰)، هش ریت اتریوم ۱۲۴٫۳۳ درصد از ۰٫۵۲۶ PH در ثانیه به ۱٫۱۸ PH در ثانیه امروزی افزایش یافته است. علاوه بر این، از ۲۵ مارس ۲۰۱۹ (۵ فروردین ۱۳۹۸)، هش ریت اتریوم ۷۲۵٫۱۷ درصد افزایش یافته است. استخراج کنندگان اتریوم از زمان رکود بازار کریپتو همچنان سود زیادی می‌برند، زیرا A11 Pro Innosilicon با ۱۵۰۰ مگا هش در ثانیه (MH/s) می‌تواند با استفاده از نرخ ارز اتر امروزی ۳۶٫۶۶ دلار در روز سود دهی داشته باشد.

Screenshot 2022 05 16 at 10 35 37 hahshhshs.webp WEBP Image 1280 × ۷۲۰ pixels — Scaled 89 300×169 – در بحبوحه رکود بازار رمزارزها، هش ریت اتریوم به بالاترین حد خود رسیده است

یک ماینر با قدرت ۷۵۰ MH/s می تواند ۱۷٫۸۲ دلار در روز سود اتریومی و ۵۰۰ MH/s حدود ۱۱٫۷۱ دلار در روز سود دهی داشته باشد. در حال حاضر Ethermine.org بزرگترین استخر استخراج اتریوم امروزی با توان محاسباتی ۳۰۳٫۱۲ TH/s است.

دومین استخر بزرگ استخراج اتر F2pool با ۱۵۵٫۳۵ TH/s است و Poolin با ۱۲۱٫۶۹ TH/s سومین سهم بزرگ را در اختیار دارد.

اتریوم دارای بیش از ۸۰ استخر استخراج است که با استفاده از الگوریتم اثبات کار (PoW)، هش ریت را به بلاکچین اختصاص می دهد. این احتمال وجود دارد که استخراج کنندگان اتریوم تا زمانی که ادغام اتفاق نیفتد، هش ریت را به بلاکچین اختصاص دهند.