آشفتگی در بازار خودرو

قیمت ها بالا و بالاتر می رود / واردات خودرو در هاله ای از ابهام

ابهام در تصمیم گیری و اقدام دولت در خصوص واردات خودرو و افزایش سرسام آور و روزانه قیمت خودرو متقاضیان یازار خودرو را با آشفتگی مواجه ساخته است

به گزارش فرتاک اقتصادی ،بازار خودروی کشور روزهای متلاطمی را پشت سر می گذارد ،با نگاهی به آگهی های مندرج  در اپلیکیشن های اجتماعی افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو در سایه ی بی توجهی و سهل انگاری مسیولین ذیربط مشهود است به نحوی که حتی مشاهده می شود برخی آگهی ها در طول روز با ویرایش قیمت مواجه می گردند .و قیمت ها ساعتی تغییر می کند .
شکاف عجیب قیمتی میان کارخانه و بازار و ادامه روند فروش خودروسازان با تمسک به روش قرعه کشی آن هم در حالی که در هر دوره در قبال فروش ده هزار خودرو شاهد ثبت نام چند میلیونی متقاضیان خرید خودرو هستیم همگی شواهد و قرائنی مبرهن از حال و روز وخیم حاکم بر بازار خودروی کشور را دارد .
با یک حساب سرانگشتی و محاسبه قیمت برخی تولیدات خودروسازهای داخلی و با دلار بازاری و مقایسه آن با قیمت تولیدات روز دنیا ضرورت واردات خودرو بیش از پیش نمایان می شود .
و اما چالش ضعف صنعت خودروسازی کشور در روزهای گذشته با انتقاد جدی مقامات ارشد پلیس راهور نسبت به کیفیت پایین محصولات تولیدی داخلی و خصوصا نقش و تاثیر آن در زمان حوادث وافزایش تلفات و صدمات بدنی هموطنان در تصادفات جاده ای وارد مرحله ی جدیدی شد به نحوی که بنا بر برخی شنیده ها حتی امکان عدم شماره گذاری تولیدات داخلی به گوش می رسد .
اگر چه بحث آزادسازی واردات خودرو یکی از مباحث جدی مطرح شده این روزها در مجلس شورای اسلامی است و برخی نمایندگان مجلس از جمله دکتر قالیباف نیز نسبت به آن واکنش نشان دادند اما به ظاهر وزارت صمت سکوت و انفعال را در این خصوص در دستور کار خود قرار داده است و مشخص نیست که در این جدال در نهایت موفقیت نصیب موافقان واردات خودرو خواهد شد یا مخالفان .