قیمت سمند ارزان می شود؟ + جدول قیمت کامل (۷ اسفند ۱۴۰۰)

در جدول زیر قیمت روز انواع سمند را در بازار مشاهده می‌کنید

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ در بازار امروز خودرو (ششم اسفند)، سمند صفر ۱۴۰۰ مدل LX EF۷ به ۲۸۳ میلیون تومان رسید که نسبت به هفته گذشته ۶ میلیون گران شده است.

قیمت سمند صفر LX‌ ساده مدل ۱۴۰۰ نیز با کاهش یک میلونی به ۲۶۶میلیون تومان رسید. قیمت سمند LX EF۷ دوگانه سوز مدل ۹۹ نیز به ۳۱۵میلیون تومان رسید.

سمند صفر ۹۹ مدل LX EF۷ مدل ۹۹ نیز به حوالی۲۶۴ میلیون تومان قیمت خورد که نسبت بههفته ۳میلیون گران شده است. قیمت سمند صفر LX EF۷ دوگانه سوز مدل ۱۴۰۰ با کاهش دو میلونی نسبت به هفته گذشته به ۳۳۰ میلیون تومان رسید. قیمت سمند صفر LX ساده مدل ۹۹ نیز ۲۴۵ میلیون تومان اعلام شده است که ارزان ترین سمند بازار به شمار می رود.

برای خرید خودرو وقت کشی نکنید

بابک صدرایی، کارشناس صنعت خودرو هم درباره تاثیر برجام بر بازار خودرو به اقتصاد آنلاین توضیح می‌دهد: حدود دو سالی است که همه ما چشم انتظار برجام نشسته‌ایم و مدام قیمت خودرو بالا و بالاتر می‌رود! همین توضیح کافی است که کسانی که می‌خواهند برای خرید خودرو اقدام کنند، تصمیم لازم را بگیرند.

او ادامه می‌دهد: شما محاسبه کنید ببینید از اواخر دولت دوازدهم که قرار بود برجام احیا شود، تاکنون چقدر قیمت خودرو افزایش داشته است؟ ضمن اینکه مشخص نیست زمان احیای برجام چه زمانی باشد و اگر برجام احیا شود با چه شرایطی احیا می‌شود؟

لازم به ذکر است که اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد. ممکن است خودروهای ایرانی و خارجی در سطح بازار تحت تاثیر عوامل مختلف با اندکی افزایش یا کاهش قیمت خریدوفروش شود.
قیمت بازار انواع خودرو سمند (اسفند ۱۴۰۰)
برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
LX EF۷ ۱۴۰۰ | ایران خودرو صفر ۲۸۳,۰۰۰,۰۰۰
LX EF۷ ۱۳۹۹ | ایران خودرو صفر ۲۶۶,۰۰۰,۰۰۰
LX EF۷ دوگانه سوز ۱۴۰۰ | ایران خودرو صفر ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰
LX EF۷ دوگانه سوز ۱۳۹۹ | ایران خودرو صفر ۳۱۵,۰۰۰,۰۰۰
LX ساده ۱۴۰۰ | ایران خودرو صفر ۲۶۴,۰۰۰,۰۰۰
LX ساده ۱۳۹۹ | ایران خودرو صفر ۲۴۵,۰۰۰,۰۰۰
سورن پلاس ۱۴۰۰ | ایران خودرو صفر ۳۰۹,۰۰۰,۰۰۰