قیمت جهانی طلا امروز 1401/01/16

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۱۹۳۰ دلار و ۷۶ سنت رسید.

به گزارش فرتاک اقتصادی، در حالی که به دنبال تقویت احتمال تحریم مجدد روسیه دلار تقویت شده و تحلیلگران انتظار دارند فدرال رزرو با هدف مهار تورم نرخ بهره را باز هم افزایش دهد قیمت طلا روز سه شنبه اندکی کاهش داشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1930 دلار و 76 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با 0.05 درصد رشد به 1934 دلار و 90 سنت رسید.

در حالی که زمزمه هایی در مورد وضع تحریم های بیشتر علیه روسیه به گوش می رسد ارزش دلار پس از 3 جلسه متوالی افزایش امروز بدون تغییر ماند. تقویت دلار موجب کاهش جذابیت طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

آمریکا و اروپا در حال برنامه ریزی برای وضع تحریم های جدید علیه مسکو به دلیل آنچه ارتکاب جنایات جنگی از سوی نظامیان روس خوانده می شود هستند.

سوددهی اوراق قرضه دو ساله خزانه داری آمریکا به بالاترین رقم از اوایل سال 2019 رسیده و سوددهی اوراق قرضه ده ساله نیز شاهد رشد بوده است. بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می برد.

رشد شاخص ها در بورس وال استریت نیز در کاهش جذابیت بازار طلا موثر بوده است. دو شاخص نزدک و اس اند پی 500 شاهد رشد بوده اند.

قیمت فلز نقره امروز با 0.1 درصد کاهش به 24 دلار و 48 سنت رسید. قیمت پلاتین با اندکی تغییر به 986 دلار و 6 سنت رسید. قیمت پالادیوم هم امروز 0.7 درصد رشد داشت و به 2289 دلار و 68 سنت رسید.