قیمت جهانی طلا امروز 1400/12/02

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۸۹۷ دلار و ۳۷ سنت رسید.

به گزارش فرتاک اقتصادی، در حالی که پس از موافقت روسای جمهور آمریکا و روسیه برای برگزاری دیداری جهت حل بحران اوکراین اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا کاهش یافته است، قیمت فلز زرد امروز کاهش داشت و از بالاترین رقم بیش از 8 ماه اخیر که اوایل امروز به ثبت رسیده بود فاصله گرفت.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد کاهش به 1897 دلار و 37 سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا به بالاترین رقم از 3 ژوئن یعنی 1908 دلار و 2 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل هم با 0.02 درصد کاهش به 1899 دلار و 40 سنت رسید.

کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد، جو بایدن به صورت اصولی موافقت خود را برای دیدار با همتای روسی خود بر سر بحران اوکراین اعلام کرده است. این دیدار قرار است پس از نشست وزرای خارجه دو کشور در هفته آینده برگزار شود و شرط آن عدم حمله روسیه به اوکراین اعلام شده است.

وزارت دفاع بلاروس اعلام کرد، روسیه رزمایش نظامی خود در خاک این کشور را که قرار بود دیروز به اتمام برسد تمدید می کند. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد روسیه نیروهای زرهی و پیاده نظام بیشتری را به نزدیکی مرز اوکراین اعزام کرده است.

حمله احتمالی روسیه به اوکراین همه بازارها از گندم و انرژی گرفته تا اوراق قرضه دولتی و بازارهای سهام را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

خریداران طلا در دو بازار اصلی آسیایی هفته گذشته و به دلیل افزایش قیمت ناشی از تشدید تنش در مرز اوکراین خرید طلای فیزیکی را به تعویق انداختند و موجب شدند فروشندگان هندی بالاترین تخفیف های حدود 7 ماه گذشته را ارائه دهند.