رصد بازار خودروهای داخلی؛

سه روند متفاوت در معاملات بازار خودرو + جدول

بازار خودرو امروز 24 مهر 1400 در اولین روز هفته چگونه بود؟ ارزیابی صورت گرفته از بازار پرطرفدارهای ایران خودرو حکایت از آن دارد که امروز انواع محصولات ایران‌خودرو سه شکل رشد، افت و ایست قیمتی را تجربه کردند.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ چند نرخی شدن قیمت خودرو در بازار خودرو امروز در حالی شکل گرفت که هفته گذشته پرونده بازار خودرو نزولی بسته شده بود، اما با شروع هفته جاری و بالا و پایین شدن پی در پی قیمت دلار، شاهد چند نرخی شدن قیمت خودرو در بازار بوده‌ایم.

از سوی دیگر به گفته فعالان بازار خودرو علاوه بر نرخ دلار خبر تعیین تکلیف طرح ساماندهی بازار خودرو در جلسه فردای مجلس نیز بر بازار خودرو اثرگذار بوده است، طرحی که فعالان بازار خودرو چندی است در انتظار نهایی شدن آن هستند و با توجه به پالس مثبتی که شورای نگهبان به این طرح داده امید اجرایی شدن این طرح در بازار افزایش یافته است.

با توجه به عوامل مذکور امروز از میان ۸ محصول پرتیراژ ایران خودرو ۴ خودرو بدون تغییر قیمت ، ۲ خودرو با افت قیمت و ۲ خودرو نیز با رشد قیمت در بازار عرضه شدند.

وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار
از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7 » و « سمند سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» و « سمند سورن پلاس » با رشد قیمت در بازار عرضه شدند. با توجه به رصد قیمت خودرو در بازار می توان گفت امروز «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» با افزایش یک میلیونی قیمت در بازار ۲۵۰ میلیون تومان قیمت خورد و «سمند سورن پلاس » نیز رشد ۱ میلیون تومانی را تجربه کرد و قیمت آن به ۳۱۱ میلیون رسید.

از سوی دیگر امروز «سمند LX با موتورEF7 »، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» امروز بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند. با توجه به ارزیابی های صورت گرفته امروز «سمند LX با موتورEF7 » در بازار ۲۶۵ میلیون تومان قیمت خورد. «دنا معمولی» نیز همانند روز گذشته با قیمت ۳۲۴ میلیون تومان در بازار عرضه شد و قیمت «پژو ۲۰۶ صندوقدار» نیز به ۲۸۸ میلیون تومان رسید و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» نیز در بازار ۴۶۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

همچنین در بازار امروز «رانا پلاس» افت یک میلیون تومانی قیمت داشت با این شرایط در بازار ۲۶۹ میلیون تومان قیمت گذاری شد، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵» نیز با افت دو میلیون تومانی در بازار ۲۹۴ میلیون تومان عرضه شد.