رکورد عجیب فروش سهام سرخابی ها

در ۵روز نخست پذیره‌نویسی سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به‌ترتیب ۷۲ و ۸۱ میلیارد تومان از سهام این دو باشگاه فروخته شد.

به گزارش فرتاک اقتصادی،پذیره‌نویسی سهام جدید ناشی از سلب حق‌تقدم در افزایش سرمایه شرکت‌های فرهنگی ورزشی استقلال ایران و پرسپولیس در حالی روز یکشنبه (۱۵ اسفند) به‌ترتیب در قیمت‌های ۲،۹۱۰ ریال و ۳،۳۸۷ ریال از ساعت ۰۹: ۳۰ لغایت ساعت ۱۱: ۳۰ انجام شد که در روز نخست این پذیره‌نویسی ۱۶۷ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۹۳۰ سهم باشگاه استقلال توسط ۱۷۹ هزار و ۱۸۵ نفر و ۱۶۲ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۳۶ سهم باشگاه پرسپولیس توسط ۲۰۱ هزار و ۲۵۴ نفر خریداری شد.

این در حالی است که با احتساب کل روزهای پذیره‌نویسی در نمادهای معاملاتی (استقلالح۱) و (پرسپولیسح۱)، حجم تقاضای خرید در نماد معاملاتی (استقلالح۱) در مجموع ۵ روز به ۲۴۸،۰۱۹،۷۲۶ سهم و در نماد معاملاتی (پرسپولیسح۱) به ۲۴۰،۰۵۷،۶۲۰ سهم در سامانه ثبت شده است.

بدین ترتیب تا پایان چهارمین روز از پذیره‌نویسی نماد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به ترتیب ۷۲ و ۸۱ میلیارد تومان از سهام این دو باشگاه فروخته شده است.
دنبال شومیز زیبا و برند ولی با تخفبف عالی هستی؟ پس بانی مد از دست نده!
شایان ذکر است برای این پذیره‌نویسی تعداد ۱، ۲۳۶، ۰۹۹، ۶۵۶ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) در نماد معاملاتی (استقلالح۱) و تعداد ۱، ۰۳۴، ۸۴۰، ۵۶۷ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) در نماد معاملاتی (پرسپولیسح۱) ناشی از سلب حق‌تقدم به‌روش ثبت سفارش روز ۱۵ اسفند در تابلوی نارنجی بازار پایه فرابورس ایران عرضه شده بود.

بر اساس اعلام مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران، مطابق بند ۱۸ اعلامیه‌های پذیره‌نویسی سهام جدید ناشی از سلب حق‌تقدم در افزایش سرمایه شرکت‌های فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) و فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام)، پذیره‌نویسی از روز یکشنبه(۱۵ اسفند) آغاز شده است و به‌مدت ۳۰ روز ادامه خواهد یافت.