رشد ۳۰۳ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۰۳ واحدی روبرو شد.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۳میلیارد و ۷۱۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۲۴۲میلیارد تومان در بیش از ۲۸۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۰۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۶۳هزار و ۴۷۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و فرآوری معدنی اپال کانی پارس شد و در مقابل شرکت‌های گروه دارویی برکت، سایر اشخاص بورس انرژی و تامین سرمایه امین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۵۱۹میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۱۰۴میلیارد تومان در ۱۵۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۷واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۴۰۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، فرابورس ایران و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، پالایش نفت لاوان و گروه توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.