رشد ۲۶ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲۶هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۷۹۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۲۴۸میلیارد تومان در بیش از ۵۲۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۶هزار و ۵۱۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۸۵هزار و ۵۳۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های بورس کالای ایران، صنعت غذایی کورش و سایر اشخاص بورس انرژی با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۱۳۱میلیون ورقه به‌ارزش ۵ هزار و ۷میلیارد تومان در ۲۲۴هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۸۱۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، صنعتی مینو و فرابورس ایران بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.