دلار جدید در بازار ارز؟

قیمت سکه امروز چهارشنبه 18خرداد 1401 به کانال 14 میلیون تومان برگشت اما قیمت دلار صرافی ملی رشد کرد.

به گزارش فرتاک اقتصادی، قیمت دلار در صرافی ملی امروز چهارشنبه ۱۸خرداد ۱۴۰۱ صعودی بود. نرخ دلار صرافی در ابتدای معاملات امروز ۲۶ هزار و ۶۱۲ تومان مبادله شد که در مقایسه با روز قبل ۶۰ تومان بالاتر بود .

صعود دلار در صرافی ملی

نرخ اسکناس آمریکایی قبل از ظهر امروز در صرافی ملی با ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رسید و در نیمه روز دلار صرافی به قیمت ۲۶ هزار و ۸۲۶ تومان معامله شد. اسکناس آمریکایی در پایان کار صرافی ملی به قیمت ۲۶ هزار و ۷۴۲ تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز گذشته ۱۹۰ تومان افزایش پیدا کرده بود.
دلار جدید در بازار ارز؟

طبق اعلام برخی از سایت ها امروز صبح گمانه زنی هایی درباره فروش دلار درصرافی ها مطرح شد. صرافی ها ی منتخب ۲ نوع دلار عرضه کردند . یکی مسافری و دیگری دلار با کارت ملی که تا قبل از این دلار با کارت ملی وجود نداشته است.

بعد از اعلام بانک مرکزی مبنی بر مداخله در بازار ارز ، امروز سرفصل سایر برای صرافی های منتخب باز شد و صرافی های منتخب علاوه بر فروش ارز مسافرتی طبق قوانین گذشته ، با کارت ملی نیز اقدام به فروش ۱۰۰۰ دلار با نرخ نزدیک به بازار ارز کردند.
قیمت اسکناس آمریکایی در بازار متشکل

قیمت اسکناس آمریکایی در بازار متشکل امروز کاهش را تجربه کرد. نرخ دلار در بازار متشکل امروز با ۲۶ هزار و ۴۴۷ تومان روانه بازار شد که نسبت به عصر روز گذشته ۲۵۳ تومان کاهش پیدا کرده بود. نرخ دلار در ادامه معاملات رشد کرد و قبل از ظهر به ۲۶ هزار و ۶۸۰ تومان رسید. دلار متشکل ظهر امروز ۲۶ هزار و ۶۹۳ تومان معامله شد که در مقایسه با روز سه شنبه ۷ تومان افت را نشان می دهد. عصر امروز دلار متشکل با ۲۶ هزار و ۶۵۷ تومان مبادله شد.
عقبگرد در بازار سکه

قیمت اونس طلا عصر امروزتقریبا ۳ دلار کاهش پیدا کرد. فلز گران بهای جهانی امروز در محدوده ۱۸۵۰ دلار معامله شد. قیمت طلا ۱۸ عیار در زمان نوشتن این گزارش ۱ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۲۰۰ تومان بود. این قیمت نسبت به روز قبل ۸۰۰ تومان عقب نشینی را نشان می دهد.

قیمت سکه امروز به کانال ۱۴ میلیون تومان برگشت. فلز زرد رنگ داخلی در زمان انتشار این گزارش به قیمت ۱۴ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان مبادله شد.

برخی از معامله گران از این کاهش قیمت به عنوان اصلاح یاد می کردند و معتقد بودند با رشد دلار احتمال بازگشت مجدد قیمت سکه امامی به پله‌های میانی کانال ۱۵‌میلیون تومانی وجود دارد.

با قیمت یاد شده حباب سکه در مقایسه با روزهای گذشته پایین آمده بود و در محدوده ۷ درصد بود. ارزش ذاتی سکه هم نسبت به قیمت بازاری آن ۱۳میلیون و ۹۲۳ تومان بود.