دلار بوسه خداحافظی را می زند؟ /الاکلنگ اونس و دلار

معامله‌گران پیشکسوت اعتقاد داشتند برای اینکه شاهد بوسه خدافظی دلار با سقف قبلی باشیم باید کف قیمتی شکسته شود، اتفاقی که از دید آن‌ها هنوز رخ نداده است.

به گزارش فرتاک اقتصادی، بازار دلار رنج شد، بازار دلار رنج شد، قیمت دلار در نیما بدون تغییر در ۲۵ هزار و 140 تومان ماند و در بازار متشکل کاهش یافت.

قیمت دلار نیمایی و دلار متشکل چند؟

در سامانه نیما که محل خرید و فروش رسمی برای صادرات و واردات است، قیمت دلار تقریبا بدون تغییر در 25 هزار و 100 تا 130 تومان ماند. در بازار متشکل که نماد خرید و فروش اسکناس است، قیمت کاهش پیدا کرد و به ۲۵ هزار و 498 تومان رسید.
دلار هرات عقب نشینی کرد

در بازار مهمترین اتفاق عقب نشینی دلار هرات از سقف به کف کانال بود. معامله‌گران اعتقاد داشتند دلار هرات در نقطه مقاومت با فشار فروش روبرو شد.
سیگنال هرات به بازار ارز تهران

اتفاقات بازار هرات به کاهش قیمت دلار در بازار تهران نیز کمک کرد. با این حال در ادامه روز، بازار شاهد برگشت قیمتی بود. اما تکنیکال‌ها اعتقاد داشتند این برگشت، پولبک نزولی است. یعنی دلار به بالاترین نقطه قبلی برمی‌گردد و با لمس این نقطه، وارد فاز نزولی می‌شود.
دلار بوسه خداحافظی را خواهد زد؟

معامله‌گران پیشکسوت اعتقاد داشتند برای اینکه شاهد بوسه خدافظی دلار با سقف قبلی باشیم باید کف قیمتی شکسته شود، اتفاقی که از دید آن‌ها هنوز رخ نداده است.

اما آن چیزی که ذهنیت نزولی در بازار را تقویت کرده، خبرهای جدید از مذاکرات وین بود. موج جدید خبر از مذاکرات وین و برگشت باقری، معامله‌گران را بیش از گذشته محتاط کرد.
حرکت الاکلنگی بین اونس و دلار

در بازار سکه اعتقاد بر این بود که تا وقتی‌که قیمت سکه زیر ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است امکان حرکت به سمت حمایت ۱۳ میلیون و 800 هزار تومان وجود دارد. معامله‌گران سکه در سه‌شنبه درباره نوسان صعودی اونس نظر جالبی داشتند؛ نوسان اونس فقط از حباب سکه و آبشده کم می‌کند.

سکه‌بازان اعتقاد دارند اگر روند صعودی اونس ادامه‌دار باشد، قیمت دلار پایین می‌آید تا سکه کماکان در بازی بماند، درواقع معامله‌گران سکه تلاش می‌کنند یک حرکت الاکلنگی بین اونس و دلار برقرار کنند تا زیر پای سکه خالی نشود.
قیمت دلار در صرافی ها تغییر کرد؟

نکته بازار سه‌شنبه تابلو برخی صرافی‌ها بود. درحالیکه بیشتر صرافی‌ها قیمت رسمی ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان رو زده بودند اما چند صرافی ۵۰۰ تومان بالاتر قیمت را اعلام می‌کردند، این اتفاق تقریبا در هفته‌های اخیر سابقه نداشته است.