خبر بد قیمت طلا جهانی برای سکه بازان در ایران

در صورتی که نرخ طلا و دلار نزولی شود با توجه به حباب۲ میلیونی سکه احتمال عقبگرد قیمت سکه وجود خواهد داشت.

به گزارش فرتاک اقتصادی، قیمت سکه در معاملات نقدی عصر دیروز با 50 هزار تومان افزایش نسبت به روز یکشنبه بر روی 16 میلیون و 400 هزار تومان ایستاد.

افزایش قیمت سکه در بازار دیروز در حالی اتفاق افتاد که نرخ دلار افت و خیز خاصی را ثبت نکرده بود و قیمت اونس طلا ریزش کرده بود. کاهش اونس طلا موجب شد که حباب سکه به مرز دو میلیون برسد.پس از سخنان برخی از مقامات بانک مرکزی آمریکا مبنی بر در اولویت بودن مبارزه با تورم سبب احتیاط بیشتر بازارها شد. پس از زیاد شدن این صحبت ها فعلا روند طلا نزولی شده است.

حال تحلیل گران می گویند که فضای کلان اقتصادی بیشتر به سمت افزایش نرخ بهره است و این موضوع می تواند برای طلا خبر بدی باشد.

فعالان بازار سکه می گفتند به نظر می رسد برخی از سکه بازان به راحتی حاضر به عقب نشینی نیستند و در فکر رسیدن به نیمه کانال 16 میلیون تومان هستند.این دسته از سکه بازان باور دارند در صورتی که سکه به محدوده یاد شده برسد احتمال ورود تقاضای جدید محتمل خواهد بود.
با این حال عده ای دیگر می گفتند در صورتی که نرخ طلا و دلار نزولی شود با توجه به حباب۲ میلیونی سکه احتمال عقبگرد قیمت سکه وجود خواهد داشت.