خبری که بازار دلار و سکه را نزولی کرد

در بازا ارز و طلای امروز چهارشنبه 17 فروردین 1401 قیمت دلار ، قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت درهم آرایش نزولی به خود گرفتند.

به گزارش فرتاک اقتصادی، قیمت دلار امروز چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ آرایش نزولی به خود گرفت. دلار در بازار امروز تقریبا ۱۷۰ تومان پایین تر از روز گذشته بود و با ۲۷ هزار و ۳۸۰ تومان معامله شد. در بازار متشکل ارزی هم نرخ دلار عصر امروز بر روی ۲۵ هزار و ۱۲۸ تومان ایستاد که در مقایسه با دیروز ۳۰ تومان افت کرده بود

قیمت درهم نزولی شد

نرخ حواله درهم در معاملات امروز نزولی شد. قیمت درهم امروز محدوده ۷ هزار و ۵۰۰ تومان را از دست داد و با ۷ هزار و ۴۶۰ تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۹۰ تومان کاهش را نشان می دهد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار تفاوت چندانی ندارد.
قیمت سکه و طلا پایین رفت

بازار جهانی طلا عصر امروز شاهد صعود قیمت اونس طلا بود. این فلز زرد رنگ عصر امروز تقریبا ۵ دلار بالا تر از دیروز بود و با ۱۹۲۸ دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت سکه و قیمت طلا ۱۸ عیار همزمان با کاهش قیمت دلار پایین رفت.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان ارزان شد و با ۱ میلیون و ۲۷۶ هزارو ۹۰۰ تومان مبادله شد. قیمت سکه هم نسبت به روز قبل ۳۰ هزار تومان پایین رفت و بر روی۱۲ میلیون و ۶۲۰ تومان قرار گرفت. با احتساب قیمت ۲۷ هزار ۳۸۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۴۲۷ هزار تومان به دست آمد و اندازه حباب سکه هم و ۱٫۵۵ درصد بود.

خبری که بازار دلار و سکه را نزولی کرد

امروز در بازار ارز تهران و در میان معامله گران دلار یک خبر درباره آزادسازی منابع مسدود شده ایران برجسته شد. امروز خبرگزاری دولتی ایرنا نوشت : برخی از فعالان رسانه‌ای از آزادسازی بخش زیادی از منابع ارزی مسدودی ایران خبر داده‌اند که مبلغِ مذکور، چندین برابر ۴۷۰میلیون یورویی بوده که به تازگی پس از توافق ایران و انگلیس، وصول شد.به نظر می رسد یکی از دلایل آرایش نزولی قیمت دلار و سکه همین بوده باشد.