حباب سکه در یک قدمی صفر شدن

زمانی که فاصله ارزش ذاتی با نرخ بازار کاهش پیدا می کند،‌انگیزه معامله گران برای فروش فلز گران بهای داخلی کاهش پیدا می کند. آن ها در این وضعیت باور دارند که سکه حبابی ندارد که بخواهند از شر آن خلاص شوند.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ دیروز حباب سکه بار دیگر کاهش یافت و به نزدیکی محدوده یک درصدی رسید. روز گذشته ارزش ذاتی سکه در نقطه ۱۱ میلیون و ۹۹۷ هزار تومانی قرار گرفت، حال آنکه ارزش این فلز گران بها در بازار آزاد حدوده ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود. فاصله ارزش ذاتی به قیمت بازار در حالی به زیر ۲۰۰ هزار تومان رسید که درروزهای قبل این فاصله بعضا بالای ۵۰۰ هزار تومان بود.

زمانی که فاصله ارزش ذاتی با نرخ بازار کاهش پیدا می کند،‌انگیزه معامله گران برای فروش فلز گران بهای داخلی کاهش پیدا می کند. آن ها در این وضعیت باور دارند که سکه حبابی ندارد که بخواهند از شر آن خلاص شوند. در مقابل اقبال معامله گران افزایشی برای خرید سکه بالا می رود، چرا که ریسک خرید با افت حباب، کاهش پیدا کرده است.

به نظر می رسد با توجه به کاهش حباب و افزایش بهای اونس طلا در انتهای روز دوشنبه، سکه بازان در ابتدای روز سه شنبه تمایل بیشتری برای افزایش قیمت نشان دهند. در این شرایط حتی احتمال صعود دوباره سکه به بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وجود دارد. سکه در صورتی که بالای این محدوده قیمتی تثبیت شود، می تواند به سوی مقاومت ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حرکت کند.

سکه بازان با توجه به بالا رفتن احتمال حمله روسیه به اوکراین،‌در مورد رشد اونس طلا اطمینان بیشتری کسب کرده اند. آن ها تنها نگران افت یکباره دلار هستند و به همین دلیل تا این لحظه در خریدهای خود احتیاط کرده اند.