بیت کوین عقب نشینی کرد

بیت کوین پس از اینکه یک بار دیگر تلاش کرد که در میان کاهش ریسک پذیری در بازارهای مالی رشد کند ، نتوانست مومنتوم خود را حفظ کند و به زیر سطح 30000 دلاری عقب نشینی کرد که کمترین قیمت آن در یک هفته گذشته است.

به گزارش فرتاک اقتصادی، بزرگترین رمزارز جهان به میزان ۷٫۱ درصد سقوط کرد و به سطح ۲۹۲۰۹ دلاری رسید، سطحی که از ۳۰ می (۹ خرداد) ملاحظه نشده بود. سایر رمزارزها نیز در این راسنا کاهش یافتند ، به طوری که اتریوم تا ۷٫۳ درصد کاهش یافت و به سطح ۱۷۲۵ دلاری رسید.

 بیت کوین با افت ۷٫۱ درصدی به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلاری عقب نشینی کرد

بیت کوین درحالی عقب نشینی کرد که در روز گذشته موفق شد که به بالای سطح ۳۱۰۰۰ دلاری بازگردد و در اثر آن ، انتظاراتی در میان برخی از سرمایه گذاران ایجاد شد که این روند صعودی تداوم می یابد.

بنا بر بیانات مارکوس سوتیریو(Marcus Sotiriou)، تحلیلگر شرکت GlobalBlock،کارگزار دارایی های دیجیتال در بریتانیا، بیت کوین با مقاومت قابل توجهی در حدود ۳۱۵۰۰ تا ۳۲۰۰۰ دلار مواجه شد.

آدام فارتینگ(Adam Farthing) و کولین هاو(Collin Howe) از شرکت رمزارزی B2C2 در یادداشتی عنوان کردند:
“این بازار در حال تضعیف است. با توجه به عدم وجود هیچ گونه عامل صعودی ، احساسات فعلی در بازار ، به احتمال زیاد قیمت‌ها را محدود های رنج حفظ می کند که خطرات کاهش قیمت ها به سطوح پایین تر را به همراه دارد.”

بازار رمزارزها در حالی سقوط می کند که معاملات آتی سهام ایالات متحده در ناحیه قرمز قرار دارند و ارزش دلار روبه افزایش است. جهش در بازدهی اوراق قرضه خزانه داری در روز دوشنبه این نگرانی را افزایش داد که رشد هزینه های اخذ وام می تواند باعث رکود شود. بیت کوین در اکثر سال های گذشته به شدت با دارایی های پر ریسک در ارتباط بوده است.

شرکت B2C2 در یادداشتی نوشت:

” بازارها به دنبال سیگنال‌هایی هستند که محدوده‌های فعلی ، ۲۸۰۰۰ الی ۳۲۷۵۰ دلار برای بیت‌کوین و ۱۷۰۰ تا ۲۱۰۰ دلار برای اتریوم ، در اثر آنها شکسته شود.”