انتظارات در بازار طلا مثبت شد

قیمت طلا در بازارهای جهانی پس از اینکه تا قیمت 1787 دلاری افت کرده بود، در انتهای هفته توانست مجددا تا میانه کانال 1800 دلاری بالا برود.

به گزارش فرتاک اقتصادی، طلا کار خود را در هفته گذشته در قیمت ۱۸۴۶ دلاری به پایان برد تا نهایتا پس از اینکه چهار هفته متوالی روندی نزولی داشت، بازدهی هفتگی صعودی را به ثبت برساند. در هفته ای که گذشت قیمت فلز زرد در حدود ۲ درصد افزایش یافت. یکی از دلایل رشد قیمت طلا نگرانی از وضعیت اقتصادی بود که پس از انتشار آمار بیکاری آمریکا به آن دامن زده شد.

وضعیت بد شاخص های بازارهای سهام مختلف به دلیل چشم انداز بد اقتصادی و همچنین اقدامات انقباضی فدرال رزرو نیز توانست به عنوان پشتوانه قیمتی برای صعود طلا عمل کند. همچنین نظرسنجی سایت کیتکو نیز نشان می دهد پس از چند هفته مجددا هم مین استریتی ها و هم وال استریتی ها نظر بر افزایش قیمت طلا در هفته آینده دارند.

وال استریتی ها که شامل تحلیل گران بازار طلا هستند، در این هفته با اکثریت خوبی نسبت به طلا صعودی بودند. از میان ۱۶ شرکت کننده در این نظرسنجی ۱۲ نفر معادل با ۷۵ درصد شرکت کنندگان به صعود قیمت طلا در هفته آینده باور دارند. این در حالی بود که فقط یک نفر از آنها طلا را در هفته آینده نزولی می بیند و ۳ نفر دیگر که ۱۹ درصد شرکت کنندگان را تشکیل می دادند طلا را در همین میانه کانال ۱۸۰۰ دلار می بینند.

از میان ۱۰۰۳ نفر از معامله گران که در نظرسنجی مین استریت شرکت داشتند ۵۶ درصد طلا را در کوتاه مدت صعودی ارزیابی می کنند و ۲۴ درصد نیز طلا را نزولی پیش بینی کردند.