افزایش 6 میلیونی قیمت کارخانه ای این خودرو

ایران خودرو در جدیدترین فروش فوق العاده خود هایما S7 را با قیمت حدود 681 میلیون تومان و هایما S5 را نیز با قیمت 595 میلیون تومان عرضه می کنند.

خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص در سی و دومین فروش فوق العاده خود دو محصول مونتاژی SUV خود یعنی هایما S7 و هایما S5 را به متقاضیان عرضه کرده است.

امکان ثبت نام در این طرح فروش فوق العاده از امروز تا پایان روز پنجشنبه 28 بهمن ماه 1400 بر قرار است.

آبی های جاده مخصوص در جدیدترین فروش فوق العاده خود هایما S7 را با قیمت حدود 681 میلیون تومان و هایما S5 را نیز با قیمت 595 میلیون تومان عرضه می کنند.

نکته قابل توجه افزایش قیمت حدود 6 میلیون تومانی هایما S7 در لیست این خودروساز در بهمن ماه به نسبت دی ماه سال جاری است. پیش تر ایران خودرویی ها قیمت هایما S7 با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک 675 میلیون تومان در نظر گرفته بودند. البته مشخص نیست این افزایش قیمت هایما S7 مربوط به قانون جدید ارزش افزوده است که از 13 دیماه امسال به خودروسازان ابلاغ شده و قیمت محصولات آنها را بالا برده است یا اینکه غول آبی جاده مخصوص خود قیمت این خودرو را افزایش داده است. پیش تر ایران خودرویی ها در اطلاعیه ای که برای فروش فوق العاده سی و یکم خود منتشر کرده بودند علاوه بر قیمت خودرو، ستونی را نیز به افزایش قیمت محصولات عرضه شده بر اساس قانون جدید ارزش افزوده اختصاص داده بود اما این ستون در اطلاعیه فروش فوق العاده دو مدل هایما ندیده نمی شود، بنابراین مشخص نیست آیا این افزایش قیمت مربوط به قانون جدید ارزش افزوده است یا ایران خودرو قیمت این محصول خود را افزایش داده است. در این طرح فروش هایما S5 با همان قیمت سابق یعنی 595 میلیون تومان حضور دارد.

نکته قابل توجه دیگر عرضه دو محصول یاد شده با اشتراک طلایی یک ستاره پلاس است. البته این آپشن اختیاری است و متقاضیان می توانند آن را انتخاب کنند. منتخبان هایما S7 چنانچه این آپشن را انتخاب کنند باید حدود هفت میلیون و 700 هزار تومان بیشتر به حساب ایران خودرو واریز کنند. انتخاب این آپشن برای منتخبان هایما S5 نیز حول و حوش هفت میلیون تومان آب می خورد.

آن طور که ایران خودرویی ها برنامه ریزی کرده اند قرعه کشی این خودروها روز 30 بهمن ماه سال جاری (شنبه آینده) با حضور نهادهای نظارتی برگزار می شود.