افت ۲ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۳میلیارد و ۴۹۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۳۹میلیارد تومان در بیش از ۲۹۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲هزار و ۹۷۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۶هزار و ۷۰واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های گروه دارویی برکت، پالایش نفت بندرعباس و معدنی و صنعتی گل گهر با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۹۰۴میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۳۹۶میلیارد تومان در ۱۸۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۴واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۵۹۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های ریل پرداز نو آفرین، بیمه پاسارگاد و توکاریل بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.