افت ۱۳هزار واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۱۳هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۴میلیارد و ۴۵۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۵۵۹میلیارد تومان در بیش از ۳۲۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۲۵۴واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۶۲هزار و ۷۹۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو و پتروشیمی پردیس شد و در مقابل شرکت‌های فرآوری معدنی اپال کانی پارس، پدیدیه شیمی قرن و کارخانجات دارو پخش با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۶۵۴میلیون ورقه به‌ارزش ۸ هزار و ۳۲۵میلیارد تومان در ۱۵۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۶۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۴۳۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، تولید بر ماهتاب کهنوج و صنایع چوب خزر کاسپین بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.