اعلام قیمت میوه‌های تنظیم بازاری

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه نرخ میوه‌های تنظیم بازاری در سامانه‌های هوشمند اعلام شد، گفت: در سراسر کشور نرخ میوه‌های تنظیم بازاری توسط استانداران به عنوان روسای کارگروه تنظیم بازار استانی اعلام می‌شود.

به گزارش فرتاک اقتصادی،اسماعیل قادری‌فر افزود: در شهر تهران نرخ میوه در سامانه‌های توزیع هوشمند بر اساس نرخ روز میادین میوه و تره بار سطح شهر تعیین و درب منازل مردم توزیع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهارکرد: بر این اساس نرخ هر کیلوگرم سیب زرد ۱۴۰۰۰ تومان، سیب قرمز ۱۳۰۰۰ تومان و پرتقال ۱۱ هزار تومان است که در سامانه‌های هوشمندی نظیر بازرگام و اسنپ فود با همین نرخ توزیع می‌شود.

قادری فر اضافه کرد: در سایر استان‌ها سامانه‌های هوشمند هم براساس نرخ تنظیم بازار همان استان توزیع می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: کیفیت میوه‌های که به صورت هوشمند توزیع می‌شوند، مناسب است و به صورت رایگان درب منزل افراد تحویل داده می‌شود.

وی تصریح کرد: نرخ میوه‌های تنظیم بازاری شب عید در استان‌ها نیز توسط استانداران تعیین می‌شود، نرخ این محصولات حداقل ۵ تا ۱۵ درصد زیر نرخ میانگین خرده فروشی آن استان است.

قادری فر گفت: قصد ما از توزیع میوه شب عید تنظیم بازار است و یک کالایی را به مقداری نیاز ذخیره کرده‌ایم تا از ایجاد هرج و مرج در بازار جلوگیری شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: میوه‌های تنظیم بازاری توزیع شده در سراسر کشور و همچنین سامانه‌های هوشمند کیفیت بالایی دارد و در صورتی که مردم از کیفیت محصول راضی نباشند، می‌توانند محصولات خریداری شده را عودت دهند.

وی اظهارکرد: عرضه میوه‌های سیب و پرتقال تنظیم بازاری آغاز شده است و توزیع آنها تا ۱۳ فرودین ماه ادامه دارد.

قادری فر گفت: زمان ارسال میوه‌های تنظیم بازاری توسط سامانه‌های هوشند حداکثر ۲۴ ساعته است که درب منزل افراد تحویل داده می‌شود.