اعلام جزئیات و مبلغ حق بیمه تامین اجتماعی دختران و زنان خانه‌دار

معاون تعهدات بیمه‌ای اداره کل تامین اجتماعی استان گفت: خانم‌ها با داشتن ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند از حداقل حقوق دریافت کنند. از ویژگی‌های خاص بیمه زنان خانه‌دار امکان انتخاب نرخ پرداخت حق‌بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق‌بیمه است.

به گزارش فرتاک اقتصادی، بیمه زنان خانه‌دار از جمله حمایت‌‌هایی است که به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به زنان ارائه می‌شود.

رحمانی معاون تعهدات بیمه‌ای اداره کل تامین اجتماعی استان قزوین گفت: بانوان و دخترانی که در منزل هستند و تحت تکلف همسر و یا پدر قرار دارند مشمول این طرح می‌شوند.

رحمانی افزود: این افراد می‌توانند با مراجعه به سایت غیرحضوری تامین اجتماعی برای ثبت‌نام بیمه زنان خانه‌دار اقدام کنند.

وی اضافه کرد: این افراد باید ۱۸ سال سن داشته باشند، اما افراد زیر ۱۸ سال هم در صورت داشتن گواهی رشد از مراجع قضایی می‌توانند مشمول این طرح شوند.

معاون تعهدات بیمه‌ای اداره کل تامین اجتماعی استان گفت: خانم‌ها با داشتن ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند از حداقل حقوق دریافت کنند.
از ویژگی‌های خاص بیمه زنان خانه‌دار امکان انتخاب نرخ پرداخت حق‌بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق‌بیمه است.

نرخ پرداخت حق‌بیمه زنان خانه‌دار برای برخورداری از حمایت‌های بازنشستگی ۱۲ درصد؛ بازنشستگی و فوت (پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) ۱۴ درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی ۱۸ درصد است.

انتخاب دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه مطابق جدول ذیل صورت می‌پذیرد.