از عرضه خارج از شبکه کالاهای تنظیم بازاری در سلسله جلوگیری شود

فرماندار سلسله گفت: باید از عرضه خارج از شبکه کالاهای تنظیم بازاری در شهرستان جلوگیری شود و اعضای ستاد تنظیم بازار تمامی تلاش خود را به کار گیرند که این کالاها به دست مصرف‌کننده واقعی برسد.

به گزارش فرتاک اقتصادی،مسلم مرادی در جلسه ستاد تنظیم بازار سلسله، اظهار کرد: فروش گوشت قرمز بالاتر از قیمت تعیین شده ستاد تنظیم بازار شهرستان ممنوع بوده و در صورت مشاهده یا گزارش هر نوع گران‌فروشی، واحد مربوطه پلمب خواهد شد.

وی تصریح کرد: فروشگاه‌های معتمد توزیع شکر یارانه‌ای باید به همراه نام فروشنده و آدرس مربوطه از طریق نصب بنر در خیابان‌های پرتردد برای شهروندان شهرستان اطلاع‌رسانی شود.

فرماندار سلسله خاطرنشان کرد: شهرداری الشتر نیز باید چند نقطه پیشنهادی برای ایجاد بازارچه میوه و تره‌بار به فرمانداری سلسله برای اخذ تصمیم نهایی معرفی کند.

مرادی با تأکید بر رصد مستمر بازار جهت جلوگیری از گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه اقلام سهمیه‌ای تنظیم بازاری، اضافه کرد: قیمت گوشت قرمز به تفکیک نوع از فردا باید روی درب کلیه واحدهای قصابی شهرستان نصب شود به‌گونه‌ای که برای خریداران قابل مشاهده باشد.

مسعود غلامی مدیر جهاد کشاورزی سلسله نیز در این جلسه، اظهار کرد: ۲۳ تن برنج تنظیم بازاری خارجی از نوع هندی، پاکستانی و تایلندی سهمیه شهرستان جذب شده و به‌زودی در بازار شهرستان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به جذب ۱۱۳ تن شکر تنظیم بازاری، تصریح کرد: از این میزان، ۷۰ تن سهمیه صنوف و صنعت و ۴۳ تن سهمیه بخش خانگی است.

مدیر جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به جذب ۲۳‌ تن برنج تنظیم بازاری جهت توزیع در بازار شهرستان، افزود: از این میزان، مقدار ۱۰ تن برنج هندی، ۱۰ تن پاکستانی و سه تن برنج تایلندی است.