آغاز ثبت‌نام وام ازدواج جوانان روستایی متولد دهه ۶۰

معاونت امور زنان و خانواده با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اعطای وام به زوج‌های جوان روستایی متولد دهه ۶۰ را آغاز کرد.

به گزارش فرتاک اقتصادی؛ با استناد به تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده و معاونت توسعه روستایی مناطق محروم به شماره 68485 مورخ 31/6/1400 متولدین دهه شصت ساکن روستاها می‌توانند از وام ازدواج ویژه بهره‌مند شوند.

بر اساس این گزارش در راستای حمایت از سیاست‌های ازدواج در مناطق روستایی کشور، شرایط اخذ وام ازدواج برای متقاضیان واجد شرایط مهیا شده است.

لازم به توضیح است که این وام به زوجینی تعلق می‌گیرد که هر دو متولد دهه 60 با تاریخ ثبت عقد رسمی از 15 مهرماه تا اسفند 1400 باشند.

متقاضیان واجد شرایط می توانند با مراجعه به آدرس http://ictstatus.iripo.ir/portal/home/?386745 با تکمیل فرم و بارگذاری اسناد مورد نیاز در سامانه ازدواج، نسبت به ثبت‌نام دریافت وام اقدام کنند.

طبق این گزارش،‌ از دیگر شرایط کسب دریافت وام ازدواج آن است که زوجین سکونت دائم در مناطق روستایی و عشایری با حداقل پیشینه 5 سال داشته باشند.

این افراد باید تصویر عقدنامه خود را در سامانه ازدواج متولدین دهه شصت روستایی در ذیل پورتال معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده بارگذاری کنند.